Please reload

Recent Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Featured Posts

Módní cestou princezny Diany

February 22, 2018

Příští týden končí v Kensingtonském paláci nádherná výstava věnovaná róbám princezny Diany. Skrze její šatník můžeme sledovat i její osobní rozpoložení. Od skutečně princeznovských modelů v pastelových barvách s volánky, které oblékala na začátku, můžeme vidět velice jasnou linku dalšího vývoje jejího módního vkusu. Tato linie bohužel končí u italského návrháře Gianniho Versace, jelikož v roce 1997 oba krátce po sobě tragicky zahynuli.

 

Je zajímavé, že předtím než si vzala prince Charlese nebyla zvyklá si nechávat šít oblečení, které by bylo navrženo a ušito speciálně pro ni. Její původní šatník v podstatě ani neobsahoval žádné šaty. Ty si půjčovala od kamarádek, pokud je potřebovala. 

 

První šaty na které se vám otevře pohled při vstupu do místnosti jsou šaty z jejího debutanského plesu v Althorp House, kdy ještě nebyla zasnoubená s Charlesem. Jsou z klasické konfekční kolekce domu Regamus, který byl v 70. letech populární mezi bristkou aristokratickou mládeží. Vrchní vrstva s volány je nylonová krajka s puntíky, lemovaná sametkou a komplet doplňuje šálka. 

 

 

V prvním sále se nachází více šatů ze začátku princeznina působení po boku prince Charlese. Začátek 80. let byl pro Dianu obdobím objevováním, obdobím pastelových barev a volánků. Začala se sbližovat s módou a britskými návrháři. Z mnoha z nich také navázala přátelství, která trvala po zbytek života.

Šaty z bílého hedvábného šifonu zdobené flitry, které si oblékla na státní návštěvě v Rio de Janiero.

 

 

 


Vlevo šaty  modrého hedvábného šifonu, které si oblékla na festival v Cannes v roce 1987.

 

 

Další období je již více sofistikované, značí se uhlazenějším designem a výraznějšími róbami. Ikonické jsou její černé šaty od návrháře Victora Edelsteina, které si oblékla v kombinaci s perlovým náhrdelníkem na večeři v Bílém domě. V těchto šatech tančila s hercem Travoltou, bylo to nádhera. Veřejnost byla nadšená a šatům se začalo přezdívat "Travolta Dress".

 

 Travolta dress - černé šaty s odhalenými rameny, vlevo jsou šaty které princezna oblékla na státní návštěvu v Saudské Arábii.

 

  

Světle růžové šaty zdobené kamínky a výšivkou - Tyto šaty si Diana oblékla v Brazílii, krátce potom, co prohráli velké fotbalové utkání s Argentinou. Tato prohra měla i politický dopad ve válce o Falklandy. Diana se proto na šatech záměrně vyhnula jakýmkoli barvám, které se objevují na argentinské vlajce a barvách národního fotbalového týmu (světle modrá a bílá).

 Šaty z díly Bruce Oldfielda zdobené výšivkou

Dynasty dress - šaty inspirované americkým seriálem Dynastie s typickými výraznými rameny podpořenými vycpávkami. Na kamerách se tyto šaty neskutečně blýskaly a třpytily.

 

V poslední místnosti, které je věnovaná princeznině porozvodovému období a jejímu uvolnění v módě, kdy jíž nebyla natolik vázána společenskými konvencemi britského královského dvora a také mohla spolupracovat s jinými než britskými návrháři, mne zaujaly dvoje šaty.

 

Šaty Gianni Versace - hedvábné šaty v ledově modré barvě. ve kterých se objevila také na titulní straně Harper´s Bazaar v roce 1997

 

Šaty klasického vzhledu od Jacques Azagury - v 90. letech Diana přilnula spíše klasickému a sofistikovanému vzhledu, který ztělesňují právě tyto šaty. Šaty jsou z ledově modrého hedvábí a maji ručně našité korálkové aplikace

 

 

Doufám, že se Vám průvodce výstavou líbil a přáli byste si po jeho dočtení být princeznou stejně jako já :)) Předem děkuji za komentáře a omlouvám se za horší kvalitu fotek. Slibuji, že příště přibalím i profesionální fotoaparát.

 

 

Zdroje u vybraných fotografii Mirror, zbytek výstava Diana the Fashion Story v Kensingtonském paláci.

 

Please reload

Follow Us

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Social Icon

© 2015 by Bohemian Tailors

lucie@bohemiantailors.com  / 777 967 609